INTERVENCIJE
Datum objave: 08.ožujka 2021.

Poštovani mještani Opčine Vidovec, sezona grijanja još nije završila pa Vas ponukani zaredalim intervencijama molimo da sanirate svoje dimnjake a naročito obratite pažnju na čišćenje istih.Spaljivanje raznih opasnih materijala (plastika,guma,drvo bogato smolom pa čak i velike količine papira) u pečima izaziva naslage na stjenkama dimnjaka pa dolazi do začepljenja a potom i zapaljenja koje izaziva vruči zrak,iskrenje i otvoreni plamen koji pronalazi i najmanju rupu na dimnjaku te prijeti zapaljenju drvenog dijela krovišta.Na veliku sreću pravovremene dojave i brze intervencije naše operativne ekipe do sada su spriječile požare krovišta i velike štete ali Vas podsjećamo da POMAGANJEM SEBI POMAŽEMO I DRUGIMA !! Vodite brigu o svojim dimnjacima i spriječite požar !!  Vaši vatrogasci DVD Vidovec.

POTRES !!!!!!!
Datum objave: 04. siječnja 2021.

Nakon što je razoran potres pogodio Petrinju,Sisak i okolicu sve raspoložive snage su uključene u pomoč nastradalom stanovništvu.Kako su Petrinja,Sisak i Glina prvi dobili pomoć od vatrogasaca,vojske,Crvenog križa i civilnih osoba, pomoč iz cijele hrvatske krenula je na ostala područja tj sela u okolici gradova.U suradnji s Opčinom Vidovec vatrogasci iz VZO Vidovec poslani su u prvom navratu u Opčinu Majur. DVD Vidovec prihvatio se pomoči selima Gornji Hrastovac,Graboštani i Stubalj,gdje smo po kiši  doslovce išli od kuče do kuče i u svojim mogučnostima pomagali ljudima na njihovim kučama a istovremeno u koordinaciji s Opčinom dijelili potrebitu pomoć u hrani,dekama,grijalicama itd.Ne može se izbrojati koliko crijepova smo promijenili,koliko srušenih cigli smo maknuli,koliko srušenih vrata i prozora maknuli,hrane podijelili a najvažnije pružili ljudima RAZGOVOR i neku vrstu utjehe da vide DA NISU SAMI u ovoj nevolji.Bilo je tu i plača i smijeha, novih prijateljstava i iskustava.Na neki način največi dojam na nas je ostavila starica kojoj je kuča doslovno stajala na par cigli jer je veči dio bio srušen a ona jadna nije imala kamo, tu smo promptno reagirali te u suradnji s Opčinom Majur istog trena nabavili deke,madrac,grijalicu,hranu,vodu i higijenske potrepštine i na zahtjev susjede,gospođe koja živi u Danskoj premjestili je u njezinu kuču koja nije pretrpila veča oštečenja,osim naravno srušenog dimnjaka, naime uz sva ostala oštečenja gotovo svi zidani dimnjaci su bili ili srušeni ili napuknuti.U drugom navratu poslani smo u Opčinu Kukuruzari,gdje smo nakon istovara kamiona punog crijepa krenuli u pomoč ljudima u selima Donja Velešnja i Gornja Velešnja. U Gornjoj Velešnji na kraju sela naišli smo na devastirano krovište velike kuče,oba dimnjaka bila su ispucana i nagnuta a stotine crijepova je falilo na obadvije strane.Ljudi jadni,uplašeni nisu mogli vjerovati kad je nas sedmorica istog trena počela vaditi alat, ljestve i potreban pribor te u roku nekoliko sati postavila crijep koji je bio na raspolaganju a ostatak krova smo prekrili folijom zbog kiše koja nas je ometala cijeli dan.Umorni,mokri i žalosni zbog nesretnih ljudi u večernjim satima uputili smo se svojim domovima i u Sisku na raskrižju naišli na prometnu nezgodu.Odmah smo osigurali jako prometno raskrižje,uvjerili se da nitko nije teže ozlijeđen te nakon dolaska policije napokon krenuli doma.Iako mali doprinos od naše strane za sve te ljude čine nas ponosnima  njihova zahvalna lica i osmjeh u to teško, možda najteže razdoblje njihova života. Hvala Vam !!  Ivica K.,Zdenko B.,Boško M.,Petar B.,Domagoj Š.,Srečko V.,Robert K.,Matija K. i Josip P..

MONOGRAFIJA 130 GODINA DVD VIDOVEC
Datum objave: 20.studenog 2020.

Obzirom da su sva javna događanja ove godine u smanjenom obliku, neka čak i zabranjena nismo bili u mogučnosti održati veliku proslavu 130. godišnjicu postojanja DVD-a Vidovec. Pod dirigentskom palicom g. Kristijana Skočibušića izdana je prekrasna monografija o djelovanju vatrogasaca na našem području s posebnom crtom na DVD Vidovec čije predstavljanje i podjelu moramo odgoditi na drugu godinu.Vidovečki vatrogasci, ponosni na svoje utemeljitelje, članove i mještane, nastavljaju svoje redovne poslove i aktivnosti iako s nestrpljenjem čekaju  trenutak kada će sa svim svojim prijateljima vatrogascima i mještanima moći proslaviti veliku obljetnicu i pokazati svoju predanost ovom humanom pozivu i zaštiti svojih sumještana.

POSLJEDNJI POZDRAV
Datum objave: 15.srpnja 2020.

Na posljednji počinak ispratili smo našeg člana Krešija Simon, nakon teške borbe s bolešću preminuo je u 48. godini.Davne 1983. postao je član društva i sudjelovao na mnogim natjecanjima kao i intervencijama, vršio je mnoge dužnosti u društvu a bio je i član limene glazbe DVD -a Vidovec.Ostaje velika praznina među članovima i prijateljima nakon ovakvog gubitka.Hvala Ti na svemu Keko i nek ti je laka ova hrvatska gruda !!

TEHNIČKA INTERVENCIJA
Datum objave: 30. lipnja 2020.

Na dojavu o palom stablu na prometnicu u centru Vidovca operativni vatrogasci DVD-a Vidovec odmah kreču na raščiščavanje stabla i regulaciju prometa,naime stablo se srušilo u 14:40 te je pravo čudo ali i sreća što nije bilo ozlijeđenih.Ogromno stablo zadalo je velike muke vatrogascima ali uz spretne rukovaoce motornim pilama i traktorom naši operativci odradili su i ovu intervenciju brzo i profesionalno. Veliku obavezu je izazvao i promet koji je u to doba dana veoma gust ali u koordinaciji zapovjednika i članova preko ručne stanice automobili su propuštani bez ikakve opasnosti.Stablo je istrglo i strujne kabele na nekoliko stupova pa su djelatnici Elektre imali pune ruke posla.Hvala strpljivim vozačima i našim mještanima na održavanju sigurnog razmaka pa su naši vatrogasci puno brže obavili ovu zahtjevnu tehničku intervenciju.

Stranica 1 od 52 Prva   Prethodna   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Sljedeća   Zadnja