AKTIVNOSTI SVIBANJ 2021.
Datum objave: 01. lipnja 2021.

Kao i svake godine članovi DVD-a Vidovec u mjesecu svibnju imaju pojačane aktivnosti te su ove godine obavili Dan sjećanja na preminule članove ,Memorijalnu utrku "Cana", misu povodom sv. Florijana, provjeru hidranata u općini Vidovec i posjet djeci u vrtiću Škrinjica. Obzirom na epidemiološku situaciju sva događanja su održana u skladu sa mjerama. Proslava 130. godišnjice postojanja i djelovanja na žalost nije održana jer naše društvo ima veliki broj prijateljskih društava u našoj državi kao i u Sloveniji te nije shodno održavati takav jubilej u malom broju uzvanika pa zato čekamo bolju situaciju za poziv cca 300-400 ljudi.

POŽAR AUTOMOBILA
Datum objave: 17. svibnja 2021.

Na dojavu iz vatrogasnog operativnog centra o požaru automobila u 06:19 h ,trojica operativnih članova (Kovačić I.,Kovačić M.,Melnjak D.) izlaze s navalnim vozilom na intervenciju.Iako su na mjesto događaja stigli u rekordnom roku, zatiću osobno vozilo potpuno zahvačeno plamenom te pristupaju gašenju te zaštiti ostalih vozila u blizini kao i stambenog objekta.Na žalost, kod požara vozila najvažniji je prvi trenutak koji ponekad omogučuje gašenje tek nastalog požara, kad plamen zahvati veči dio vozila nemoguće ga je spasiti.

SVETI FLORIJAN ZAŠTITNIK VATROGASACA
Datum objave: 04. svibnja 2021.

Poštujući epidemiološke mjere i sa smanjenim brojem ljudi prisustvovali smo Svetoj misi povodom dana svetog Florijana zaštitnika vatrogasaca. Članovi VZO Vidovec tako su nastavili tradicionalno okupljanje i zahvalu sv. Florijanu.

DAN SJEĆANJA I MEMORIJALNA "UTRKA KUMOVA"
Datum objave: 02. svibnja 2021.

Dana 1.svibnja u popodnevnim satima upriličili smo DAN SJEĆANJA na preminule članove DVD-a Vidovec te memorijalnu "UTRKU KUMOVA". Delegacija članova položila je vijenac te lampion kod glavnog križa u groblju Vidovec. Zapovjednik Zdenko Buhin pozvao je na minutu šutnje za sve naše preminule članove.Nakon povratka u vatrogasni dom generacija 71 je odradila memorijalnu utrku.Velika hvala DVD-u Vidovec koji je u potpunosti sponzorirao događaj, hvala "dečkima" generacije 71,hvala Domagoju Šantek na prekrasnim slikama,hvala Barbari na klipićima, hvala Zdenku i Alenu što su na brzinu nabavili majice s natpisom memorijalna utrka "CANA",hvala načelniku Bruni Hraniću i hvala dragim ljudima koji su nas počastili pljeskom. Poštujuči epidemiološke mjere odradili smo ovaj puta taj događaj koji će zasigurno postati dio našeg društva i upriličiti se svake godine.
Josip Papec

INTERVENCIJE
Datum objave: 08.ožujka 2021.

Poštovani mještani Opčine Vidovec, sezona grijanja još nije završila pa Vas ponukani zaredalim intervencijama molimo da sanirate svoje dimnjake a naročito obratite pažnju na čišćenje istih.Spaljivanje raznih opasnih materijala (plastika,guma,drvo bogato smolom pa čak i velike količine papira) u pečima izaziva naslage na stjenkama dimnjaka pa dolazi do začepljenja a potom i zapaljenja koje izaziva vruči zrak,iskrenje i otvoreni plamen koji pronalazi i najmanju rupu na dimnjaku te prijeti zapaljenju drvenog dijela krovišta.Na veliku sreću pravovremene dojave i brze intervencije naše operativne ekipe do sada su spriječile požare krovišta i velike štete ali Vas podsjećamo da POMAGANJEM SEBI POMAŽEMO I DRUGIMA !! Vodite brigu o svojim dimnjacima i spriječite požar !!  Vaši vatrogasci DVD Vidovec.

Stranica 1 od 53 Prva   Prethodna   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Sljedeća   Zadnja